VŠĮ Naujosios Akmenės ligoninėje – naujos ambulatorinės reabilitacijos paslaugos

Haloterapija netinka:

 • sergant širdies kraujagyslių ligomis;
 • esant aktyviam uždegiminiam procesui;
 • sergant ūmiomis ir lėtinėmis inkstų ligomis;
 • sergant hipertenzine (padidinto kraujospūdžio) liga.

Kuo ypatingas druskų kambarys?

            Druskų kambaryje - lubos, sienos ir grindys, padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma pastovi drėgmė, temperatūra ir druskų aerozolio koncentracija.

Įrengtas druskų kambarys leidžia pacientams pasiūlyti naują paslaugą – haloterapiją, kuri plačiai taikoma vaikams ir suaugusiems įvairių susirgimų gydymui ir profilaktikai.

Pagrindinis gydomojo mikroklimato faktorius – per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos (natrio chlorido) aerozolis, kuris per

kvėpavimo takus patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Smulkios druskos dalelytės plonu sluoksniu padengia odą ir giliai įsiskverbia į kvėpavimo takus, plaučius taip juos dezinfekuodamos ir gydydamos. Todėl gydomasis poveikis yra daug didesnis nei paprastos inhaliacijos. Natrio chlorido (druskos) aerozolis pasižymi priešuždegiminiu, broncholitiniu, mukolitiniu (sekreciją bronchuose skatinančiu) veikimu, turi baktericidinį ir bakteriostatinį poveikį kvėpavimo takams – bronchams.

Patogiuose krėsluose sėdintys pacientai kvėpuoja druskomis ir jodu prisodrintu oru. Kameroje palaikoma pastovi drėgmė (45 – 55 %) ir temperatūra (18 – 23 C). Procedūros metu skamba rami, atpalaiduojanti muzika, vaikams rodomi animaciniai filmukai.

Seanso trukmė 40 minučių.

 

Naujosios Akmenės ligoninė plečia savo paslaugas

 

Šį mėnesį Fizinės medicinos ir reabilitacijos kabinete pacientams pradėtos taikyti visiškai naujos procedūros, kurių Akmenės rajone iki šiol neteikė nė viena gydymo įstaiga.

Parafino terapija - vienas efektyviausių būdų taikant giluminį šildymą skausmui palengvinti ir sustingusiems raumenims atpalaiduoti. Šiltas parafinas drėkina odą, todėl ji atrodo sveikesnė ir tampa minkštesnė. Gydant šiltu parafino vašku greitai sulaukiama rezultato. Parafino vaško pritaikymas ir naudojimas platus: nuo sąnario uždegimo skausmo malšinimo iki pedikiūro. Naudinga simptominiam skausmui mažinti artrito, bursito ir lėtinio raumenų uždegimo atveju. Atpalaiduoja raumenis, mažina raumenų sustingimą ir spazmus, stimuliuoja kraujotaką. Šios procedūros gali būti skiriamos po lūžių, išnirimų, sausgyslių patempimų, judesių sutrikimų dėl randų bei kitais atvejais, kai tinka šilumos procedūros. Paprastai naudojama prieš gydomąją mankštą ir masažą. Naudojama kai kurių periferinių kraujagyslių ligų atvejais.

Parafinas plačiai naudojamas medicinoje ir kosmetikoje, todėl nėra naujiena tuo besidomintiems žmonėms. Saugias ir naudingas procedūras padeda garantuoti vokiškas įrenginys, kuriame parafinas dezinfekuojamas, kaitinamas ir palaikomas nuolatinėje temperatūroje.

Parafino terapija:

 • sumažina lėtinio artrito skausmus,
 • atpalaiduoja įsitempusius raumenis,
 • pagerina sąnarių lankstumą,
 • gerina kraujotaką.

Juosmeninės, kaklinės stuburo dalies, kelio bei peties sąnario tempimo terapija

Naujosios Akmenės ligoninėje jau atliekama nauja kineziterapijos procedūra – juosmeninės, kaklinės stuburo dalies, kelio bei peties sąnario tempimas.

Po procedūrų juntamas, efektyvus gydymas be vaistų. Ši procedūra taikoma esant įvairiems raumenų - skeleto sistemos biomechanikos sutrikimams gydyti, o ypač efektyvi tarpslankstelinių diskų išvaržų atvejais. Atlikti tyrimai parodė, kad tokio pobūdžio tempimo metu atstatoma taisyklinga stuburo geometrinė konfigūracija, sumažėja spaudimas pažeistame diske, padidėja jo aukštis, todėl mažiau spaudžiama nervinė šaknelė, suaktyvėja medžiagų apykaita ir sudaromos palankios sąlygos disko išvaržai gyti.

            Tempimo procedūroms naudojamas „MiLi + TRAComputer“ kompiuterizuotas stuburo tempimo stalas su galimybe pritaikyti mikrobangų terapiją. Mikrobangų spinduliavimas tempimo metu teikia yapč gerą gydymo efektą, kuris padeda pasiekti geresnių tempimo rezultatų. Stuburo tempimo procedūra trunka apie 20 min. Paprastai pakanka 6 – 10 procedūrų, kad praeitų ar žymiai sumažėtų ilgai varginę juosmens, kaklo, kelio ar peties sąnario skausmai. 

Tempimo terapija atliekama:

 • tarpslankstelinio disko plotuose (šaknelių ir jų kanalų atleidimui);
 • sąnarinėms slankstelių dalims ir jų atraminėms ir judesio struktūroms;
 • individualiais atvejais, skausmą sukeliančioms minkštųjų audinių struktūroms (raiščiams, raumenims, jungiamiems audiniams tenotomiopatijų, fibromiopatijų, inercijos tenotomiopatijų, fibromiozių, sporto metu sukeltų pertempimų, miogelozės su įgimtomis ligomis, raumenų nekoordinavimo ir kitais atvejais);
 • individualiomis periferinių sąnarių simptomų po disfunkcijos ir morfologinių veiksnių (tam tikros klubo artrozės ir peties nelankstumo stadijoms);
 • šis gydymas yra nepakeičiamas gydant tarpslankstelinių diskų sukeltus tradicinius šaknelinius sindromus;

Tempimo terapija neatliekama:

 • stuburo navikai;
 • osteoporozė;
 • slankstelių lūžimai;
 • infekcinės ir uždegiminės stuburo ligos;
 • nėštumas;
 • juosmeninės stuburo dalies sumušimai ir patempimai (dėl tempimo gali komplikuotis raumenų, sausgyslių, kraujagyslių ir nervų pažeidimai).