druskos kambario nuotrauka

Kuo ypatingas druskų kambarys?

Druskų kambaryje – lubos, sienos ir grindys, padengtos storu druskos kristalų sluoksniu, kuriame palaikoma pastovi drėgmė, temperatūra ir druskų aerozolio koncentracija.

Įrengtas druskų kambarys leidžia pacientams pasiūlyti naują paslaugą – haloterapiją, kuri plačiai taikoma vaikams ir suaugusiems įvairių susirgimų gydymui ir profilaktikai.

Pagrindinis gydomojo mikroklimato faktorius – per specialias angas į patalpą pučiamas sausas druskos (natrio chlorido) aerozolis, kuris per

kvėpavimo takus patenka iki smulkių bronchų ir pagerina virpamojo epitelio funkciją. Smulkios druskos dalelytės plonu sluoksniu padengia odą ir giliai įsiskverbia į kvėpavimo takus, plaučius taip juos dezinfekuodamos ir gydydamos. Todėl gydomasis poveikis yra daug didesnis nei paprastos inhaliacijos. Natrio chlorido (druskos) aerozolis pasižymi priešuždegiminiu, broncholitiniu, mukolitiniu (sekreciją bronchuose skatinančiu) veikimu, turi baktericidinį ir bakteriostatinį poveikį kvėpavimo takams – bronchams.

Patogiuose krėsluose sėdintys pacientai kvėpuoja druskomis ir jodu prisodrintu oru. Kameroje palaikoma pastovi drėgmė (45 – 55 %) ir temperatūra (18 – 23 C). Procedūros metu skamba rami, atpalaiduojanti muzika, vaikams rodomi animaciniai filmukai.

Seanso trukmė 40 minučių.